KKK

Korduma kippuvad küsimused

Miks te arvate, et teie tegevus muudab midagi?

Läbi kliimastreikide korraldamise näitame poliitikutele, et me soovime näha ambitsioonikamat kliimapoliitikat ja fossiilkütustel põhineva majanduse toetamise lõpetamist. Ajaloost teame, et kodanikualgatustel on oluline roll poliitika ja avaliku arvamuse kujundamisel. (lisa juurde allikas kodanikualgatuste uurimusest)* Mida rohkem inimesi liikumisega liitub, seda kiiremini jõuame eesmärgini. Lisaks streikimisele tõstame avalikkuse teadlikkust, tehes ettekandeid, korraldades filmiõhtuid ja jagades faktipõhist teaduslikku informatsiooni.

Kui ma ei saa streiglile tulla, kuidas saan ma muud moodi aidata?

Ootame alati abikäsi streikide ja muude ürituste korraldamiseks, isegi kui Sa ise kohale tulla ei saa. Tutvu töögruppidega ja liitu kliimastreikide korraldustiimiga siin (vabatahtlikuks registreerimise vorm). Meie tegevust saab toetada ka rahaliselt, annetades streikide korraldamiseks meelepärase summa siin .

Kes teile maksab?

Kogu meie tegevus on vabatahtlik ning põhineb igaühe isiklikul soovil kliimakriisi pidurdamise nimel tegutseda. Ükski kliimastreikija ei saa oma tegevuse eest rahalist tasu ning streikide korraldamise või muude ettevõtmistega seotud kulutused (lava, helitehnika, tööruumide rent, transport jm) kantakse annetustest.

Miks te koolitundide ajal streigite?

Streikide toimumine koolitundide ajast näitab, et võtame teemat tõsiselt. Kriisiolukorras ei saa me oma eludega jätkata nagu tavaliselt. Selleks, et olukorra kriitilisusele tähelepanu tuua, peame tegema midagi, mis astub välja probleemi tekitanud süsteemi normidest. Samuti väljendab tundide ajast streikimine põhimõttelisi hoiakuid: Miks õppida tulevikuks, mida ei ole tulemas? Miks käia koolis, kui sama koolisüsteemi läbinud haritud teadlaste hoiatusi kuulda ei võeta?


Kui Sa ei saanud oma küsimusele vastust, võta meiega julgelt ühendust: info@fridaysforfuture.ee